Андора победи България (2:1) на футбол при юношеските формации до 19-години, което меко казано е катастрофално. У нас дъното отдавна е стигнато, но от БФС успяха да подсигурят лопати на всички възможни представителни гарнитури. С тяхна помощ умело го копаят година след година.
Според данни на Световната здравна организация в България са родени 71 075?деца през 2005 година. Справката на Nostrabet показва, че в Андора срещу тази статистика стои числото 818. Любопитно е колко от тях са момчета и колко момичета. Също така колко от въпросните момчета изобщо имат интерес към футбола и го тренират? Баста!
Не ги ли хвана срам всички ръководители, свързани по какъвто и да е начин с националните ни отбори!? Тук вече става въпрос не за сконфузна загуба, а за космическо пропадане. Защо една страна с 818 деца родени в дадения набор може да победи България на футбол? Очаква се дори с десетата ни селекция от жадни за успехи таланти да победим Андора… Или дори набор 2005 от школата на Левски, ЦСКА, Славия, Септември и тн.
Че няма дългосрочна стратегия за развитието на българския футбол е ясно на всеки. Как обаче „великата сила“ Андора успя да събере от има-няма 200 деца по-добра селекция от нашата? Приемаме, че без момичетата и незаинтересованите към спорт остават 200, но вероятно са много по-малко. Това е безумие! Би трябвало само столичният квартал „Люлин“ да събере по-добра селекция от андорската!
В чужбина играчите на по 19 години вече са водеща част от клубовете си. Нижат гол след гол, национали са при мъжете. При нас на 25 все още си „обещаващ талант“, а на 19 падаш от Андора с 818-е деца твой набор.
Виновниците за този чутовен резил трябва на мига да си понесат последствията. Осъзнават ли, че юношеският национален отбор на Андора има една победа от 2007 година насам? До днес. Срам ни е от вас! Вече България официално е футболно джудже. Честито на печелившите! Със здраве да си харчат натрупаните за 18 години милиони на гърба на родния спорт! Само да знаят – парите в другия живот не могат да се вземат, а освен прахта след теб остава спомен.